הרדיקלים החופשיים משתלטים עלינו, וגורמים לנו לעליה במשקל. למעשה, הם מהווים בו זמנית גורם ותוצאה של תהליך ההשמנה. הרדיקלים החופשיים גורמים למצב של חמצון. חמצון מתבטא בחלודה על פח, בהשחרה של תפוח מקולף, בקמטים בפנים ועוד. אולם, תהליך החמצון איננו תהליך חיצוני בלבד, וכאשר הוא מתרחש בתוככי גופנו, איננו רואים את התוצאות, אבל הולכים ומחלידים מבפנים. תהליך ההחלדה הפנימי מוביל לבעיות בחילוף חומרים, לבעיות השמנה ולהאצת תהליכי הזדקנות.

 

החלודה והשלכותיה

חמצון הינו תגובה כימית בסיסית המתרחשת בטבע, ומהווה חלק טבעי בביולוגיה שלנו. אולם כאשר הוא יוצא מכלל שליטה, הוא גורם לבעיות חמורות.

“התחמצנות” פירושה הינזקות מחמצן, כשהכוונה היא לצורה בודדה של חמצן הנקראת רקO  (ולא O2, שהוא החמצן שאנו נושמים). רדיקלים חופשיים הינם צורה של חמצן המורכבת ממולקולת חמצן אחת בלבד, ובשל נטייתן של מולקולות חמצן לזוגיות, המולקולות הבודדות של הרדיקלים החופשיים מתרוצצות ברחבי הגוף, ומנסות “לשדוד” אלקטרון נוסף ממולקולות אחרות. כתוצאה מהתהליך, נגרם נזק חמצוני למולקולה הנשדדת, שלמעשה עברה חמצון, ובשלב הבא גם היא תנסה “לשדוד” אלקטרון נוסף ממולקולות אחרות, והתהליך יהפוך לקטסטרופה הרסנית המזיקה לדנ”א, לקרומי התא, וגורמת לקמטים בעור, לעורקים נוקשים ולכולסטרול מחומצן. חלק מהתפקוד הלקוי הנוצר מתהליך החמצון מתבטא בהשמנה ובליקויים בחילוף החומרים. הסובלים מרמות חמצון גבוהות עשויים לסבול מרשימה ארוכה של תסמינים נפוצים כמו עייפות, ליקויים בתפקודי החשיבה והלמידה, עמידות מופחתת בפני זיהומים, חולשת שרירים, כאבי שרירים ומפרקים, בעיות במערכת העיכול, חרדה, דיכאון, כאבי ראש, היפוגליקמיה, אלרגיות, רגזנות וסחרחורת.

 

נוגדי חמצון

נוגדי חמצון, כאלה שמקורם בתזונה ובתוספים, וכאלה המיוצרים בגוף באופן טבעי, מאזנים את התהליך החמצוני בכך שהם מפחיתים את מספרם של הרדיקלים החופשיים בגופנו, וממזערים את נזקיהם לתאים ולחילוף החומרים.

איזון תזונתי בין נוגדי חמצון (המצויים בעיקר במזונות צמחיים צבעוניים ובתוספי תזונה) לבין גורמי החמצון (שמקורם בצריכת מזונות ירודים, מעובדים ועתירי קלוריות, כמו משקאות ממותקים ומוצרי מאפה) שולט בתהליכי ההזדקנות ובהתפתחות המחלות הכרוניות, כולל הפרעות משקל וחילוף חומרים.

 

חלודה ודלקת

עומס חמצוני ודלקת קשורים ביניהם בקשר הדדי. חלודה גורמת לדלקת, ודלקת גורמת לחלודה. כל גורם שמפחית חמצון או חלודה, מפחית גם דלקת, וכל גורם מפחית דלקת, מפחית גם את החלודה. הקשר בין החלודה והדלקת הוא קשר בו זמני של סיבה ותוצאה, והתפתחות תהליך של דלקת וחלודה עלול להוביל להזדקנות מואצת, למחלות לב, לסרטן ולשטיון, כמו גם לליקויים בחילוף החומרים ולהשמנת יתר.

 

מדוע הרדיקלים החופיים משתלטים עלינו?

בקרב בני אדם, עיקר החמצון או הייצור של רדיקלים חופשיים מתרחש במהלך התהליך הטבעי של חילוף החומרים – הפיכת הקלוריות או האנרגיה מהמזון והחמצן מהאוויר לאנרגיה טבעית. מדובר בתהליך תקין וטבעי, שהחל להשתבש בעקבות התזונה המערבית המודרנית המבוססת על כמויות מזון גדולות המכילות קלוריות ריקות. מזונות אלו אינם מכילים נוגדי חמצון או רכיבים תזונתיים חיוניים, ואינם מאפשרים איזון תקין בין גורמי החמצון בגופנו לבין נוגדי החמצון. איזון זה חיוני ביותר לבריאותנו, שכן הוא שולט במספר רב של איתותים תאיים, כולל אלו המווסתים את משקל הגוף.

 

גורמי החמצון ונוגדי החמצון מאותתים לגנים להמריץ או לשבש את חילוף החומרים בגופנו, תוך השפעה על קולטנים שונים. בעוד נוגדי חמצון מגנים מפני עליה במשקל, דלקת וסוכרת, גורמי חמצון או רדיקלים חופשיים יוצרים בגוף תגובת שרשרת שמובילה להפעלתם של הגנים התורמים להשמנה, להאטת חילוף החומרים, להגברת התהליכים הדלקתיים ולהתפתחות סוכרת.

 

הרדיקלים החופשיים מיוצרים במפעלי האנרגיה של התאים, הידועים גם בשם מיטוכונדריה. אברוני המיטוכונדריה מתוכנתים להפוך קלוריות וחמצן לאנרגיה שהגוף יכול להשתמש בה, והרדיקלים החופשיים הם תוצר הלוואי של תהליך המרה זה.

בגופנו קיימות מערכות נוגדות חמצון אשר אמורות להגן עליו, אך הן נוטות להיפגע בקלות מתזונה רעילה, עתירת קלוריות וירודה באיכותה. נוגדי החמצון שגופנו מייצר, תלויים בהימצאותם של רכיבים תזונתיים בסיסיים כמו אבץ, נחושת, מנגן, ויטמין C וסלניום, המאפשרים את תפקודם התקין.

למרבה הצער, התזונה הפופולארית כיום מכילה יותר מדי קלוריות ופחות מדי נוגדי חמצון, וגורמת בשל כך לייצור מוגבר של רדיקלים חופשיים. בנוסף, אנו צורכים פחות מדי ויטמינים ומינרלים כמו אבץ וסלניום, ובעקבות כך, לא מסוגלים לייצר די נוגדי חמצון, וחסרה לנו הגנה מספקת מפני הנזק החמצוני של הרדיקלים החופשיים.

 

חמשת הצעדים להגברת רמות נוגדי החמצון והאטת תהליך ההחלדה

 

צעד מס’ 1: סלקו את גורמי החמצון

הימנעו מאכילת יתר, שכן צריכה עודפת של קלוריות גורמת לעומס חמצוני. הימנעו ממזונות צלויים על אש או גחלים המכילים פחמימנים ארומטיים ורב טבעתיים, הגורמים להגברת הרדיקלים החופשיים בגוף. הימנעו מצריכה מוגזמת של סוכר ופחמימות, הימנעו מצריכה מוגזמת של אלכוהול, הפחיתו את החשיפה שלכם לרעלנים, לפטרוכימיקלים (כמו בחומרי הדברה) ולמתכות כבדות (כמו בדגים מזוהמים), במקומם, שתו מים מסוננים ואכלו מזונות אורגניים. צמצמו את חשיפתכם לקרינה מייננת (קרינה על סגולה), הפחיתו את חשיפתכם לעישון טבק, הפחיתו את זיהום האוויר, הימנעו מפעילת גופנית מוגזמת או בלתי מספקת, הקפידו לישון לפחות 7-9 שעות בלילה, טפלו בזיהומים כרוניים, שפרו את נטרול הרעלים בכבד ובמעיים, הפחיתו את חשיפתכם לרעלים פטרייתיים, הכוללים עובש ופטריות ממקור חיצוני או פנימי, (כמו במרתפים ובחדרי אמבטיה). הפיגו מתחים, ושפרו את הנשימה ואת אספקת החמצן לגופכם.

 

צעד מס’ 2: צרכו מזונות מפחיתי חלודה והימנעו מצריכת מזונות גורמי חלודה

הגבירו את צריכתם של נוגדי חמצון מן התזונה (ויטמינים, מינרלים, פוליפנולים ורכיבים תזונתיים צמחיים) המגנים על התאים מפני עומס חמצון מוגבר ומפני ליקויים בחילוף החומרים.

מלאו את הצלחת שלכם במזונות ירוקים, צהובים, אדומים, סגולים ולבנים, כך שתספקו לגופכם מזונות בעלי אינדקס פיטונוטריאנטי גבוה ועשירים בנוגדי החמצון החיוניים לבריאות טובה ולהפחתת משקל. הקפידו על צריכת פחמימות טובות בעלות אינדקס פיטונוטריאנטי גבוה, שמקורן במזונות צמחיים טריים, מלאים ובלתי מעובדים, וכך תילחמו בחלודה ותיהנו מבריאות איתנה לאורך שנים.

וכמובן, הימנעו מתזונה עתירת קלוריות, בעלת איכות ירודה ועומס גליקמי גבוה ודלה בנוגדי חמצון, המגבירה את העומס החמצוני ויוצרת איתותים מטבוליים הגורמים להשמנה.

 

צעד מס’ 3: היעזרו בצמחי מרפא להפחתת החמצון

תרופות צמחיות שונות עשויות להוות כלי עזר עוצמתי במלחמה בחמצון. היעזרו בצמחים כמו גינקו, זנגביל, פוליפנולים מתה ירוק, פיקנוגנול או תמצית זרעי ענבים, גדילן מצוי, רוזמרין וכורכום, כחלק מהתזונה או בצורת תוספים.

 

צעד מס’ 4: היעזרו בתוספי תזונה להפחתת חמצון

התוספים המומלצים לטיפול בדלקת, לסילוק רעלים ולחילוף החומרים של המיטוכונדריה, מהווים גם נוגדי חמצון איכותיים.

גלוטתיון – נוגד החמצון העיקרי בגוף, N – אצטילציסטאין– חומצה אמינית המגבירה את ייצור הגלוטתיון בגוף, חומצה אלפא-ליפואית המסייעת להורדת רמת הסוכר בדם ולשיפור ייצור האנרגיה במיטוכונדריה, קואנזים Q10 – נוגד חמצון בעל תפקיד מפתח בייצור האנרגיה במיטוכונדריה, ו – NADH – חלק ממעגל ייצור האנרגיה במיטוכונדריה.

 

צעד מס’ 5: ערכו בדיקות רפואיות לגילוי תהליכים חמצוניים בגופכם.

קיימות בדיקות שונות אשר יכולות לאבחן רמות חמצון גבוהות ולאתר את גורמי החלודה. (לא כל הבדיקות זמינות בארץ).

בדיקות דם ושתן למדידת חמצון שומנים (TBARs) – בדיקה שמודדת את כמות השומנים המחומצנים בגוף, בדיקת 8-Hydroxy-2-deoxyguanosine בשתן, המאבחנת נזק שנגרם לדנ”א ע”י הרדיקלים החופשיים, בדיקת דם לאבחון עומס ברזל, המאיץ את תהליך החלודה, ובדיקות דם להערכת רמות נוגדי חמצון, בהן ניתן לבדוק את רמתם של ויטמין A, ויטמין E, קואנזים Q10, גלוטתיון מחוזר ובטא קרוטן.

 

לסיכום, באמצעות מציאת הגורמים לעומס חמצוני או לחלודה והפחתת החשיפה להם, אכילת מגוון רחב של מזונות עשירים בנוגדי חמצון, כמו גם שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה ייעודיים למטרה זו, תוכלו להגן על עצמכם היטב מפני פלישת הרדיקלים החופשיים, לרדת במשקל וליהנות מחיים ארוכים ואיכותיים יותר.

בריאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *